Fleet management v SAP

Rozsah odvětvového řešení Fleet management v SAP

Odvětvové řešení pokrývá veškeré procesy spojené se správou autoprovozu společnosti a životním cyklem firemních vozidel. Základem je evidence vozidel včetně technického popisu vozidla, účetní evidence, technické elektronické dokumentace. Řešení obsahuje agendu plánování údržby a oprav vozidel (garanční prohlídky, STK, emise), evidenci škodních údalostí a jejich plnění, evidenci smluvních pojištění, zpracování a výpočet silniční daně, vyúčtování tankovacích karet PHM a poplatků za autorádia. Řešení umožňuje evidenci pneumatik, sledování potřeby výměny a vyhodnocení životnosti pneumatik. Důležitou součástí řešení je evidence řidičů, přidělování vozidel zaměstnancům a interní půjčovna firemních vozidel včetně žádostí o zapůjčení. Veškeré náklady vozidel jsou adresně a přesně alokovány a sledovány prostřednictvím controllingu autoparku k jednotlivým vozidlům. Detailní popis rozsahu odvětvového řešení Fleet management v SAP obsahuje produktový list naší společnosti, který Vám rádi poskytneme na základě Vaší poptávky, viz kontakty společnosti.

Pro koho je určeno odvětvové řešení

Odvětvové řešení Fleet management v SAP je určeno pro všechny společnosti a organizace, které mají ve svém portfoliu firemní, referenční, pronajatá nebo zapůjčená vodila. Velikost flotily firemních vozidel není limitována. Uplatnění řešení je velice široké a umožňuje využití ve všech oborech podnikání, kde je potřeba řídit a organizovat autopark.

Přínosy odvětvového řešení

Odvětvové řešení Fleet management v SAP přináší společnostem nejen ekonomickou optimalizaci autoprovozu, ale také možnost jednoduše, efektivně a přehledně vést a spravovat autopark vozidel. Zákazník v systému získává přehled o všech procesech a informacích, které přispívají k efektivnímu vedení a správě svého vozového parku. Přispívá k tomu naše legislativní rozšíření i bohatý reporting. Dokážeme vyčíslit přínosy jak ve finanční rovině, tak praktickými zkušenostmi ze společností, ve kterých již implementace proběhla. Kontaktujte nás, prosím, rádi Vám poskytneme bližší informace, viz kontakty společnosti.

Technický obsah řešení

Jádrem odvětvového řešení Fleet management v SAP je modul PM. Společnost eLevel system s.r.o. provedla odvětvová rozšíření s integrací na modul PM, která rozšiřují funkčnosti a uplatnění systému SAP v oblasti Fleet management. Využitím rozšíření společnosti eLevel system s.r.o. a integrací ostatních relevantních modulů SAP se stává řešení zcela komplexním nástrojem pro oblast Fleet management. Síla a potřeba integrace relevantních modulů SAP a vyvinutých odvětvových komponent na modul PM se odvíjí od požadavků a potřeb daného zákazníka. V případě, že zákazníkům nevyhovuje uživatelsky méně přívětivé prostředí modulu PM, nabízíme odvětvové řešení Fleet management v samostatné zákaznické aplikaci, viz Zákaznické aplikace v SAP.


Společnost eLevel system s.r.o. je komplexním dodavatelem systému SAP, specialistou na legislativní a zákaznická řešení v SAP, leaderem ve znalosti modulu RE-FX (REM) SAP v České republice.

Naši významní zákazníci

eLevel system s.r.o. info@elevel.cz Mánesova 2763/12, 702 00 Ostrava